Hyr

# Type at least 1 character to search # Hit enter to search or ESC to close

Bli

Kremi tendosës i mbrëmjes për fytyrën & qafën

3,190.00L

Me Çaj mali dhe Acid hialuronik

Gjendja: Lëkurë pa gjallëri, që ka nevojë për tonifikim, për përmirësim të vitalitetit të lëkurës dhe për të ulur dukjen e rrudhave.

Zgjidhja: Kremi tendosës i mbrëmjes për fytyrën & qafën ka në përmbajtje acid hialuronik dhe ribozë-D, të cilat ndihmojnë lëkurën të duket më e gjallë. Ekstrakti i kalendulës ndihmon në ruajtjen e një lëkure të shëndetshme. Çaji i malit ndihmon në ruajtjen e barrierës natyrale hidratuese të lëkurës. Vitamina E ka efekt antioksidues, ndërsa vajrat e infuzuar me glicirizë ndihmojnë në zbardhjen e njollave të moshës.

Ndjesia në lëkurë: E butë dhe e hidratuar me një ndjesi përfundimtare të qendrueshme

Tekstura: Krem i plotë

Përbërësit kryesorë: Acid hialuronik, çaj mali, kalendulë, bisabolol, vaj ulliri, vaj jojoba, vaj avokado, glicirizë, vitamin E.

Sasia:
SKU: 040606-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1
Categories: , ,
Tag:
Share on:

Vendosni një sasi të kremit në pëllëmbën e dorës dhe ngroheni për të ndihmuar në përthithjen e produktit. Masazhojeni çdo mbrëmje në fytyrën dhe qafën e pastër. Fokusohuni në zonat ku lëkura është më e thatë dhe më e tensionuar duke lejuar këtë krem të bëjë magjinë e vetë.

Për të shtuar rezultatet, përdoreni këtë krem pas aplikimit të serumit. Duke shtuar një pikë përzierje vajore në krem mund t’i rrisni rezultatet edhe më tej, duke ulur shenjat e plakjes dhe duke e lënë lëkurën të ndihet e ushqyer.

Shmangni zonën e syve. Vetëm për përdorim të jashtëm.

Të ruhet nën 300C, larg dritës së drejtpërdrejtë dhe lagështisë.

 

Përbërësit kryesorë: Acid hialuronik, çaj mali, kalendulë, bisabolol, vaj ulliri, vaj jojoba, vaj avokado, glicirizë, vitamin E.

Shoqërohet me: Përdorni Serumin kundër-rrudhave i cili ripërtërin pamjen rinore të lëkurës ose për hidratim intensiv Serumin e përqendruar me acid hialuronik. Vazhdoni rutinën duke përdorur në mëngjes Eliksirin e mëngjesit kundër-rrudhave dhe në mbrëmje këtë krem. Për të zbutur lëkurën përreth zonës së syve, përdorni Kremin tendosës për zonën e syve kundër qeskave dhe pigmentimit

Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Water, Sideritis Syriaca Water, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Eucalyptus Globulus Extract, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Water/Aqua/Eau, Olea europaea (Olive) Fruit Oil, Salvia Officinalis (Sage) Extract, Cetyl alcohol, Stearyl alcohol, Calendula Officinalis Flower Extract, Glycerin, Persea gratissima (Avocado) Oil, Ethylhexyl Palmitate, Simmondsia chinensis (Jojoba) Seed Oil, Tocopherol, Sodium hyaluronate, Xanthan Gum, Bisabolol, Ribose, Benzyl alcohol, Dehydroacetic acid, Fragrance (Parfum).