Hyr

# Type at least 1 character to search # Hit enter to search or ESC to close

Bli

Eliksiri i ditës kundër-rrudhave

45.00L

Me Çaj mali dhe Livandë

Gjendja: Lëkurë që ka nevojë për tonifikim dhe hidratim si rrjedhojë e procesit natyral të plakjes dhe në nevojë të mbrojtjes nga faktorët mjedisorë.

Zgjidhja: Eliksiri i ditës kundër-rrudhave është formuluar me hialuronat natriumi dhe alfa-bisabolol (përbërësi kryesor i kamomilës), të cilat janë lëndë të provuara të ulin dukshmërinë e linjave dhe rrudhave të fytyrës, të hidratojnë dhe të rikthejnë shkëlqimin e lëkurës. Në kombinim me kalendulën, livandon dhe çajin e malit, kjo formulë do ju ndihmojë të keni një lëkurë më të tonifikuar brenda disa javëve. Vaji i avokados ndihmon për të ushqyer dhe përtërirë lëkurën, ndërsa vaji i ullirit ndihmon në rikthimin e hidratimit. Një përzierje komplekse, e pasur e ekstrakteve bimore që furnizojnë lëkurën me antioksidantë dhe e hidratojnë pa dhënë ndjesi rëndese në fund.

Ndjesia në lëkurë: E hidratuar, e butë, pa shkëlqim

Tekstura: Krem me peshë të mesme

Përbërësit kryesorë: Kalendulë, livando, çaj mali, vaj jojoba, vaj avokado, vaj ulliri, vitaminë E, acid hialuronik.

Sasia:
SKU: 040606-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1
Categories: , ,
Tag:
Share on:

Përdorimi: Kremi duhet të aplikohet kur zgjoheni në mëngjes. Masazhojeni lehtësisht në fytyrë dhe qafë në mënyrë që të përthithet në mënyrë makimale dhe gjithashtu që gjaku të qarkullojë në fytyrë. Shijoni aromën e lehtë mesdhetare të agrumeve dhe gjithashtu vetitë e tyre antioksiduese që mbarten nga ky krem kundër rrudhave.

Për rezultate më të mira, përdoreni së bashku me serumin. Fillimisht aplikoni serumin dhe më tej kremin hidratues.

Shmangni zonën e syve. Vetëm për përdorim të jashtëm.

Të ruhet nën 300C, larg dritës së drejtpërdrejtë dhe lagështisë.

Shoqërohet me: Ky krem plotësohet me produktet e poshtë-përmendura:
Serumi kundër-rrudhave, i cili ripërtërim pamjen rinore të lëkurës ose për hidratim intensive; Serumi i përqendruar me acid hialuronik. Vazhdoni rutinën duke përdorur këtë krem në mëngjes dhe për në mbrëmje Kremin tendosës të mbrëmjes për fytyrën & qafën. Për të zbutur zonën e syve, përdorni Kremin tendosës për zonën e syve kundër qeskave dhe pigmentimit

Përbërësit:

Sideritis Syriaca Water, Water/Aqua/Eau, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Eucalyptus Globulus Extract, Olea europaea (Olive) Fruit Oil, Salvia Officinalis (Sage) Extract, Cetyl alcohol, Stearyl alcohol, Glycerin, Calendula Officinalis Flower Extract, Persea gratissima (Avocado) Oil, Simmondsia chinensis (Jojoba) Seed Oil, Tocopherol, Sodium Hyaluronate, Bisabolol, Ribose, Lavandula Angustifolia Extract, Benzyl alcohol, Dehydroacetic acid, Fragrance (Parfum).